Количка

0 артикула

Caffetin Menstrual / Кафетин Менструал при менструални болки 10табл.

Цена:3.85лв.
  • Код:
    Alkaloid 05
Активно вещество: Ibuprofen 200mg.
Caffetin Menstrual - за краткотрайно лечение на дисменореа (менструална болка).
  • Поръчай за 100.00лв. + Купете Caffetin Menstrual / Кафетин Менструал при менструални болки 10табл. или друг продукт от нашата промоционална секция за да получите безплатна доставка.
  • Поръчай за 150.00лв. + Купете Caffetin Menstrual / Кафетин Менструал при менструални болки 10табл. или друг продукт от нашата промоционална секция за да получите 2% отстъпка.
  • Поръчай за 200.00лв. + Купете Caffetin Menstrual / Кафетин Менструал при менструални болки 10табл. или друг продукт от нашата промоционална секция за да получите 3% отстъпка.
Caffetin Menstrual / Кафетин Менструал при менструални болки 10табл.
Caffetin Menstrual / Кафетин Менструал при менструални болки 10табл.
Механизъм на действие:
Ибупрофен лизинат е нестероидно противовъзпалително лекарствено средство с изразено аналгетично и противовъзпалително действие, което се дължи на инхибиране на синтезата и/или освобождаване на простагландините. При пациентки с дисменорея, ибупрофенът намалява повишените нива на простагландините в менструалната течност, намалява интрауретралното налягане и честотата на маточните контракции.
Дозировка и начин на употреба:
  • При възрастни и подрастващи на д 12 години - по 1-2 таблетки на 4-6 часа. При прием в тези времеви интервали се избягват флуктуациите в силата на болката. Максималната дневна доза не трябва да надвишава 6 таблетки.
  • При пациентки със стомашни проблеми, препоръчително е таблетките да се приемат по време на хранене.
Ако болките не спират и след 3 дни, трябва да се направи консултация с лекар.
Противопоказания:
  • Свръхчувствителност към Ибупрофен.
  • Предишна алергична реакция, предизвикана от приема на ацетилсалицилова киселина или други нестероидни противовъзпалителни лекарствени средства.
  • Активен пептичен улкус или гастроинтестинално кървене.
  • Тежка чернодробна или бъбречна недостатъчност.
  • Деца под 12 години.
  • Не се препоръчва по време на бременност и кърмене.